محوطه همراه شهر-دید از بالا
محوطه همراه شهر-دید از بالا
محوطه همراه شهر-دید از بالا
محوطه همراه شهر-روند طراحی
محوطه همراه شهر-روند طراحی
محوطه همراه شهر-حیاط خدماتی
محوطه همراه شهر-حیاط خدماتی
محوطه همراه شهر-دید از بالا
محوطه همراه شهر-سایت پلان
محوطه همراه شهر-مقاطع
محوطه همراه شهر-جزییات
محوطه همراه شهر-حیاط خدماتی
محوطه همراه شهر-حیاط خدماتی
محوطه همراه شهر-حیاط خدماتی
محوطه همراه شهر
محوطه همراه شهر-دید از بالا

مجموعه همراه شهر

مجموعه خدماتی-تجاری و محوطه مجتمع مسکونی همراه شهر در منطقه ۲۲ در مجاورت بلوار اردستانی، بلوار دانش و خیابان های روژان و آینده قرار گرفته است. شرکت همراه شهر این مجموعه مسکونی را در حالی که نیمه ساز بود برای کارکنان همراه اول خریداری کرد.

در همان ابتدا مجموعه علاوه بر فضای خدماتی، به لحاظ پارکینگ، انبار و تاسیسات برج ها دچار کمبود بود و تصمیم گرفته شد کسری ها در محوطه میان برجها برطرف شود. در طرح اولیه ای که توسط شرکت دیگری برای محوطه تهیه شده بود همانند دیگر مجموعه های مسکونی همجوار این مجموعه، حرکت سواره در اولویت قرار داشت و یک مجموعه رفاهی نیز میان برج ها روی زمین در نظر گرفته شده بود.

در سال 96 شرکت همراه شهر تصمیم به تجدید نظر در طرح مجموعه رفاهی و محوطه میان برج ها گرفت و این تجدید نظر در طراحی را به گروه معماری کارند واگذار کرد.

لازم به ذکر است گروه معماری کارند دخالتی در طراحی برج های مسکونی نداشته است.

طراحی

مهمترین مساله ای که در همان ابتدای طراحی مورد توجه قرار گرفت، سواره محور بودن طرح قبلی محوطه بود. معضلی که اغلب با این رویکرد همراه است، نادیده گرفتن پتانسیل فضاهاي عمومي مجتمع هاي مسکوني بعنوان محيطي است كه امکان حضور ساكنان دركنار يکديگر را فراهم ميكند و ميتواند زمينه ساز ايجاد تعامل و در نهایت پایداری اجتماعی شود. آنچه که در طولانی مدت موجب ایجاد حس تعلق و دلبستگی به محل زندگی می شود. محوطه های سواره محور برای بازی کودکان نا امن هستند و نمی توانند فضاهایی برای رشد خلاقیت و تعاملات اجتماعی کودکان را فراهم آورند. از سویی دیگر محوطه های سواره محور اغلب محلی برای پارک ماشین هستند. مساله ای که موجب می شود سطوح سخت افزایش یابد و در مقیاس شهر پیامدهای زیست محیطی زیادی را به همراه دارد.

در همان ابتدا مذاکراتی برای قانع کردن کارفرما برای اختصاص محوطه به پیاده و حذف سواره (به جز ماشین های ضروری آتش نشانی و ..) صورت گرفت.  بر این مبنا زیرزمین های موجود از طریق احداث تونل شمالی جنوبی به هم متصل شد و تمامی خودروهای سواره در همان ابتدای ورود به سایت به زیر زمین هدایت شدند.

تمامی کاربری های پارکینگ، تاسیسات و انبار در 3 طبقه زیر زمین به مساحت کلی 19800 متر مربع و به صورت دفنی طراحی شد تا دسترسی پیاده و پیوستگی فضا در سطح زمین به حداکثر برسد. بر مبنای همین ایده، کاربری های تجاری-خدماتی نیز در طبقه 1- در نظر گرفته شد و با ایجاد یک حیاط میانی و یک پله سرتاسری به تراز محوطه وصل شد تا اتصال فضاهای خدماتی و محوطه به حداکثر ممکن برسد.

توزیع کاربری ها

کاربری هایی نظیر کافه، مهد کودک، باشگاه بدنسازی و واحدهای تجاری برای پاسخگویی به نیاز ساکنین در این حیاط طراحی شد. این استراتژی ترکیب مجموعه خدماتی با محوطه، علاوه بر اتصال حداکثری محوطه و واحدهای خدماتی، فضاهایی که معمولا به راهروها اختصاص می یابند را به حداقل رساند. عملا کارفرما برای دستیابی به حدود 900 مترمربع واحد تجاری، 1000 متر مربع بنای تجاری ساخته و عوارض پرداخت کرد. در حالی که در حالت معمول برای احداث 900 الی 1000 متر مربع مفید، مساحت کل به 2000 متر مربع می رسد.

برای اتصال و یکپارچگی محوطه از یک نوع سنگ ( لایبید) با پرداخت های مختلف- هوند، بوش همر و شیار دار- و در ترکیب های متنوع استفاده شد تا علاوه بر ایجاد پیوستگی در کل مجموعه، دغدغه های کارفرما در مورد کاهش هزینه را پاسخ دهد.

همچنین در طراحی فضای سبز، گونه هایی انتخاب شدند که علاوه بر ایجاد بافت چشم نواز و سایه اندازی مناسب، مقاومت لازم در شرایط کم آبی و تطابق حداکثری با شرایط اقلیمی را داشته باشند.

محوطه مجموعه مسکونی همراه شهر در حال حاضر جز معدود محوطه های مسکونی در منطقه 22 است که مکانی امن برای پیاده روی ساکنین و بازی کودکان فراهم کرده است.

موقعیت

تهران-منطقه 22، بزرگراه همت، خیابان اردستانی، مجتمع همراه شهر

تاریخ اتمام ساخت

1398

مساحت

مساحت ابنیه: 19800 متر مربع-مساحت محوطه : 22000 متر مربع

وضعیت

ساخته‌شده

کارفرما

شرکت خدمات رفاهی کارکنان همراه اول

طراح سازه

علی اکبر رحمتی پور

جوایز

فهرست